KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15474027

nr 1547 4027

Al Wagiella

(f. 1939)

Al Wagiella (f. 1939), Dansös. Signerad, daterad -88. Akvarell, bildmått: 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 48x55 cm

Al Wagiella, sudanesiskfödd målare och grafiker född 1939.

Utrop:

500 kr

måndag 12 juni 2023
kl 20:03:11

Al Wagiella

Läs mer om Al Wagiella